Священик УПЦ - тренер з пауерліфтингу - менш ніж за рік виховав 13-річну абсолютну чемпіонку України

8-11 березня 2012 року в місті Ковель Волинської області відбувся відкритий чемпіонат України 2012 з пауерліфтингу (силового триборства) та жиму лежачи за версією WPA (World Powerlifting Alliance), повідомляє   сайт   Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП) 8-11 березня 2012 року в місті Ковель Волинської області відбувся відкритий чемпіонат України 2012 з пауерліфтингу (силового триборства) та жиму лежачи за версією WPA (World Powerlifting Alliance), повідомляє сайт Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП).

У змаганнях, які проходили як в вагових, так і вікових номінаціях, взяло участь близько 290 спортсменів, серед яких були представники не тільки нашої країни, а й Російської Федерації. У числі учасників чемпіонату була і збірна Дніпропетровської області, до складу якої входить священнослужитель Дніпропетровської єпархії протоієрей Георгій Ханов зі своїми юними вихованцями-спортсменами з Вільнянської загальноосвітньої школи Новомосковського району. Вони - єдині, хто представляв Дніпропетровщину в дитячому та юнацькому розряді. Вони стали для нашого регіону був представлений відмінно: четверо юних спортсменів стали чемпіонами України і один - привіз срібну медаль.

Особливо наголошується прекрасний виступ восьмикласниці Наталі Клезіо, якій вдалося показати кращі результати в своїй ваговій категорії (до 60 кг). На чемпіонаті країни вона завоювала п'ять медалей і стала переможцем в окремих видах багатоборства (в присіданні з вагою, жимі лежачи і становій тязі). За сумою балів 13-річна школярка виконала норматив майстра спорту України і завоювала звання абсолютної чемпіонки України з пауерліфтингу серед жінок і дівчат.

Тренер-священнослужитель менш ніж за рік виховав чемпіонку України з пауерліфтингу. «Наташа займається пауерліфтингом дев'ять місяців. У неї приголомшливі дані до цього виду спорту, а її цілеспрямованості і прагненню працювати на результат можна тільки позаздрити. Далеко не кожен здатний виконати дорослий норматив майстра менше, ніж за рік », - зазначив настоятель Свято-Духівського храму села Вільне о. Георгій Ханов.

Не менш талановитий юний спортсмен - шестикласник Ігор Лисенко. Йому всього 12 років, а він уже привіз «золото» країни, і це всього за два місяці тренувальних занять в спортзалі.

Слід також відзначити ще двох переможців, що зійшли на 1-е місце цього чемпіонату: Максим Карасьов і Ярослав Федчук (категорія - до 16 років).

Ще одним призером став Максим Гончаров. У своїй віковій категорії на цьому турнірі він посів 2-місце, хоча в числі його перемог вже є «золото» України.

Що ж стосується тренера, то священик Георгій Ханов теж взяв участь в чемпіонаті - в категорії «ветерани» у важкому дивізіоні (100-110 кг) він став срібним призером турніру.

Тепер в середній школі села Вільне налічується вже 6 чемпіонів України, яких виховав настоятель місцевого храму разом з ще одним тренером спортивно-оздоровчого клубу «Байпас» м Новомосковська Євгеном Борисенко. У зв'язку з тим, що в селі немає власної спортивної бази, саме в спортзалі цього клубу тренуються юні чемпіони. Незважаючи на такі труднощі, за півтора року змагальних виступів на двох кубках і одному чемпіонаті України, юні майстри пауерліфтингу з Вільнянської школи вже завоювали в цілому 19 медалей. Крім того, всі спортсмени є членами дитячо-юнацького парашутно-десантного клубу «Батя» на честь генерала В.Ф. Маргелова, заснованого в 2008 році при козацької заставі Свято-Духівського храму села Вільне Новомосковського району його настоятелем - протоієреєм Георгієм Хановим. Цей священик є для підростаючого покоління і духовним батьком, і учителем, і тренером, і другом, і особистим прикладом.

Всі переможці турніру отримали ліцензію на участь в чемпіонаті світу з пауерліфтингу. Повернувшись з перемогою, вони спільно з іншими спортсменами вже почали підготовку до майбутніх змагань, адже саме їм доведеться захищати честь України. Світова першість відбудеться в цьому році в Луцьку - з 24 по 27 травня.