Олімпіада-2016 медалі Україна - Олімпіада-2016: всі медалі збірної України - Олімпіада-2016 - zn.ua

У Ріо-де-Жанейро триває Олімпіада-2016 . Збірна України завоювала 11 медалей - дві золоті, п'ять срібних і чотири бронзові.

Українські медалісти Ріо

Сергій Куліш, 23 роки. Кульова стрільба. Пневматична рушниця, 10 метрів - срібна медаль.

У Ріо-де-Жанейро триває   Олімпіада-2016

НОК України

Сергій Куліш Сергій Куліш

результати Куліша

Українець зумів пройти кваліфікацію в кульовій стрільбі з пневматичної рушниці з 10-метрової дистанції, зайнявши четверте місце. Здавалося б, для Куліша, який на Іграх-2012 року в Лондоні став лише 18-м, це вже хороше досягнення. Однак у фінальній боротьбі стрілок зумів реалізувати свій потенціал і навіть був посередником лідером, але в підсумку виграв дуель за друге місце у росіянина Володимира Масленникова і не зумів обійти лише явного фаворита з Італії Нікколо Кампріані.

Ольга Харлан, 25 років. Фехтування. Індивідуальна шабля - бронзова медаль.

Індивідуальна шабля - бронзова медаль

НОК України

Ольга Харлан Ольга Харлан

результати Харлан

Українська шаблістка була однією з двох головних фавориток індивідуальної першості разом з росіянкою Софією Великою - першим номером світового рейтингу. Однак уже в півфіналі Харлан, як вона сама зізналася, не впоралася з емоціями і поступилася іншій представниці Росії - Яні Єгорян, яка в фіналі зуміла здолати ще і співвітчизницю Велику. У матчі за "бронзу" Ольга таки підтвердила свій високий клас і у впертій боротьбі з француженкою Манон Брюне здобула перемогу - 15:10.

Варто відзначити, що в активі українки є і команда олімпійське "золото" Пекіна, а в Лондоні Харлан аналогічно бразильському сценарієм посіла третє місце.

Олег Верняєв, 22 роки. Спортивна гімнастика

НОК України

Олег Верняєв (праворуч)

Приватне багатоборстві - срібна медаль

результати Верняева

Верняєв є володарем дев'яти золотих нагород континентальних і світових першостей і вважається одним з найсильніших гімнастів планети. Тому вихід у фінал багатоборства мало кого здивував, тоді як там його чекав головний суперник - японець Кохеі Утімура. На брусах, своєму коронному виді, Олег отримав 16,100 - в цей вечір більше судді не дали нікому.

Все вирішувалося на перекладині, перед якою українець випереджав Утімура на 0,9 бала. В результаті японець отримав 15,800, а все залежало від Верняева, але концентрації забракло, в результаті чого приземлення у гімнаста вийшло з невеликою помарки. Цього вистачило, щоб судді дали оцінку рівно на одну десяту менше, що принесло Утімура золоту медаль.

Цього вистачило, щоб судді дали оцінку рівно на одну десяту менше, що принесло Утімура золоту медаль

НОК України

Олег Верняєв

Вправи на брусах - золота медаль

Верняєв спочатку вважався одному з головних фаворитів дисципліни, але у нього були й гідні суперники. Один з них - китайський чемпіон світу Ю Хао, який в підсумку припустився помилки і не зміг претендувати на медалі. Українець практично без помарок виконав свою комбінацію, після чого отримав дуже високу оцінку від суддівського корпусу - 16,041. "Срібло" дісталося американцеві Даніелю Лейві, а "бронза" - Давиду Белявський з Росії.

Варто відзначити, що на останньому чемпіонаті світу Верняєв посів друге місце, а на чемпіонаті Європи залишився без медалі, але в цей раз гімнастові вдалося показати свої найсильніші сторони.

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях. Срібна медаль

НОК України

Жіноча збірна з фехтування на шаблях Жіноча збірна з фехтування на шаблях

Результати українських шаблісток

Українські шаблістки виправдали статус претенденток на медаль. Харлан і компанія в чвертьфіналі виграли у Південній Кореї, а потім забезпечили собі медаль в напруженому поєдинку проти італійських шаблісток. Програючи з різницею в 8 уколів, українки зуміли переломити хід матчу - 45:42. У фіналі Україна програла росіянкам, які були кращими і в індивідуальній першості.

Жан Беленюк, 25 років. Греко-римська боротьба. Срібна медаль.

Срібна медаль

НОК України

Результати Беленюк Уродженець Києва Жан Беленюк прибув до Бразилії вже в статусі діючого чемпіона світу, тому у багатьох експертів вважався головним фаворитом на перший олімпійський титул в кар'єрі. В 1/8 фіналу змагань у ваговій категорії 85 кг Беленюк виграв у представника Єгипту Мохамеда Саада (9: 0), у чвертьфіналі здолав Миколи Байрякова з Болгарії (10: 1), а в півфіналі виявився сильнішим білоруса Джавіда Гамзатова (6: 0) .

У вирішальній сутичці українцеві попався самий незручний з усіх можливих суперників - росіянин Давид Чакветадзе, який перемагав в особистих зустрічах двічі в минулому році, позбавивши Беленюк "золота" Європейських ігор, після чого був сильнішим на Гран-прі Баку. Але в цей раз на стороні Чакветадзе виявилися ще й судді, один з яких - грузин за національністю, як і Чакветадзе, який лише змінив громадянство заради виступів за збірну Росії. На початку сутички Беленюк вийшов вперед - 2: 0, після чого українського борця почали постійно ставити в партер і давати на користь суперника штрафні очки. Все скінчилося великою поразкою українця - 2: 9, який взяв "срібло".

Богдан Бондаренко, 26 років. Стрибки у висоту. Бронзова медаль

НОК України

Богдан Бондаренко Богдан Бондаренко

результати Бондаренко

Харків'янин Богдан Бондаренко, який вважався одним з фаворитів на золоту медаль, захворів за тиждень до старту Олімпіади, був змушений пройти курс антибіотиків, і до змагань підійшов не в кращій формі. Проте, українець зумів виграти медаль. Бондаренко претендував і на "золото", замовив висоту 2,40, але не впорався з нею. Підсумковий його результат - 2,33 і третє місце.

Юрій Чебан, 30 років. Веслування на каное. золота медаль

золота медаль

НОК України

Юрій Чебан Юрій Чебан

результати Чебана

Олімпійський чемпіон Лондона з працею пробився до фіналу на дистанції 200 метрів - після суддівської помилки спортсмен сам пішов доводити, що повинен бути в фіналі, і домігся перегляду результатів, а з ним і потрапляння у вирішальний заплив. У фіналі Чебан добре стартував і фінішував з новим олімпійським рекордом - 39,279, а також став дворазовим чемпіоном Олімпійських ігор. Також на його рахунку "бронза" Пекіна-2008.

Дмитро Янчук (23 роки) і Тарас Міщук (21 рік). Каное-двійка, 1000 метрів. Бронзова медаль

Бронзова медаль

НОК України

Дмитро Янчук і Тарас Міщук Дмитро Янчук і Тарас Міщук

Результати Янчука та Міщука

Янчук та Міщук продемонстрували свої амбіції ще в півфіналі, коли показали найкращий час у своєму запливі. У вирішальній гонці українців обійшли лише два дуети - бразильці Елрон Де Соуза Сілва і Ісакіяс Кейруш Дос Сантос, а також німці Себастьян Брендель і Ян Вандрей.

Після запливу українці зізналися, що їх надихнула золота медаль Юрія Чебана, який здобув перемогу в фіналі на дистанції 200 метрів.

Ганна Різатдінова, 23 роки. Художня гімнастика. Бронзова медаль

НОК України

Анна Різатдінова (праворуч) Анна Різатдінова (праворуч)

результати Різатдінової

Анна вважалася однією з фавориток ще до старту змагань, тому її успіх не став несподіванкою для вболівальників.

Різатдінова впевнено посіла третє місце ще в кваліфікації індивідуального багатоборства, а в фіналі зуміла утримати даний результат. Золота медаль дісталася росіянці Яні Кудрявцевої, а срібна - її партнерки по збірній Маргариті Мамун. До другої половини фіналу українка зуміла відтіснити в боротьбі за медаль кореянку і білоруську.

Павло Тимощенко, 29 років. Сучасне п'ятиборство. Срібна медаль

НОК України

Павло Тимощенко Павло Тимощенко

результати Тимощенко

Це перша олімпійська медаль в кар'єрі Тимощенко, який в минулому році зумів завоювати титул чемпіона світу. При цьому Павло не вважався одним з фаворитів змагань. Боротьба велася на дистанції з п'яти дисциплін - плавання, фехтування, верхової їзди, бігу і стрільби. За загальною сумою очок Тимощенко став другим, а вирватися на призове місце вдалося за рахунок вдалих виступів в бігу і стрільби, де Павло зумів уникнути помилок і добути друге місце.