Сім кавказьких медалей

1. про дзюдо
  2. про боротьбу
  3. ... І плавання

У неділю, 21 серпня, в Ріо-де-Жанейро завершилися XXXI літні Олімпійські ігри. Збірна Росії завоювала 56 медалей: 19 золотих, 18 срібних і 19 бронзових - і посіла четверте місце в неофіційному загальнокомандному заліку, пропустивши вперед команди США, Великобританії та Китаю.

Представники Північного Кавказу взяли сім медалей для збірної Росії. Спортсмени з Кабардино-Балкарії, Інгушетії, Осетії, Чечні і Дагестану виявилися серед кращих в дзюдо, вільної боротьби та плаванні.

про дзюдо

Російські дзюдоїсти Беслан Мудранов і Хасан Халмурзаев, що завоювали золоті медалі, і Наталя Кузютіна (бронза) під час церемонії зустрічі в аеропорту Шереметьєво

Першу золоту медаль не тільки для Північного Кавказу, а й для всієї нашої збірної завоював дзюдоїст з Кабардино-Балкарії Беслан Мудранов . У впертій фінальній сутичці російський спортсмен здолав Елдоса Сметова з Казахстану - чинного чемпіона світу. Перемога на Олімпіаді - найголовніший здобуток в кар'єрі 30-річного спортсмена з промислового кабардинського містечка Баксан. До сих пір Мудранов двічі вигравав чемпіонати Європи, один раз ставав кращим на Європейських іграх і завойовував срібну медаль чемпіонату світу.

Інгушетія радіє!

Республіка сьогодні не спала: до глибокої ночі вболівала за свого земляка дзюдоїста Хасана Халмурзаева і до ранку святкувала його олімпійське золото

Ще одне «кавказьке» золото теж за дзюдоїстами. Хасан Халмурзаев з Інгушетії взяв вищу нагороду у ваговій категорії до 81 кілограмів і приніс Росії третю золоту медаль на Олімпійських іграх. У фіналі він переміг американця Тревіса Стівенса. Бронза дісталася Таканорі Нагасе з Японії і Серджіу Тому з Об'єднаних Арабських Еміратів.

Халмурзаеву 22 роки, він народився 9 жовтня 1993 року Назрані. У цьому році він виграв чемпіонат Європи, а до цього ставав кращим в Європі серед юніорів, призером літніх Юнацьких ігор 2010 року, чемпіоном Універсіади-2015.

Ще одну медаль принесла нашій збірній дзюдоїстка Наталя Кузютіна з Брянська. Російські дзюдоїсти беруть золото вже на другій Олімпіаді поспіль: у Лондоні в 2012 році у Росії було відразу три олімпійські чемпіони, хоча до тих пір вітчизняним дзюдоїстів не вдавалося виграти жодної вищої нагороди за всю історію участі в Олімпійських іграх.

про боротьбу

Незважаючи на загальний шок від сенсаційної поразки на кваліфікаційної стадії одного з фаворитів у змаганнях з вільної боротьби - триразового чемпіона світу, чемпіона Європи та бронзового призера Олімпіади в Лондоні кабардинца Біляла Махова, нашим Вольніков все ж вдалося завоювати цілих три медалі.

Хасан Яздані (Іран) і Аніуар Геду (Росія) під час фінального поєдинку на змаганнях з вільної боротьби у ваговій категорії до 74 кг

Срібний призер Аніуар Геду під час церемонії нагородження на XXXI літніх Олімпійських іграх

Абдулрашід Садулаєв (Росія) і Селім Яшар (Туреччина) і під час фінального поєдинку на змаганнях з вільної боротьби у ваговій категорії до 86 кг

Абдулрашід Садулаєв, який завоював золоту медаль на змаганнях з вільної боротьби у ваговій категорії до 86 кг на XXXI літніх Олімпійських іграх

Тогрул Аскеров (Азербайджан) і Сослан Рамон (Росія) під час фінального поєдинку на змаганнях з вільної боротьби серед чоловіків у ваговій категорії до 65 кг

Сослан Рамон, який завоював золоту медаль в змаганнях з вільної боротьби серед чоловіків у ваговій категорії до 65 кг, під час церемонії нагородження на XXXI літніх Олімпійських іграх

Перші дві медалі принесли збірній Абдулрашід Садулаєв з Дагестану і Аніуар Геду з Кабардино-Балкарії . 20-річний Садулаєв, на прізвисько Танк, приїхав на Олімпіаду вже будучи дворазовим чемпіоном світу. Він завоював медаль вищої проби, здолавши у фінальній сутичці змагань у ваговій категорії до 86 кілограмів виступає за Туреччину уродженця Інгушетії Селіма Яшар.

Останню медаль для збірної Росії на Іграх в Ріо завоював уродженець Цхінвалі, який виступає за Північну Осетію , Сослан Рамон . У фіналі змагань з вільної боротьби в категорії до 65 кілограмів Рамон менш ніж за дві хвилини здолав олімпійського чемпіона 2012 року азербайджанця Тогрула Аскерова.

Всього російські вільники вибороли в Ріо шість медалей. Крім Садулаєва, Гедуева і Рамонова нагороди отримали Валерія Коблова з Московської області, Наталія Воробйова та Катерина Букіна з Іркутської області.

... І плавання

Змагання, нехай і не цілком спортивні, для нашої плавчині з Грозного Юлії Ефимовой почалися задовго до старту Олімпіади в Ріо. Росіянку відсторонили від участі в Іграх через порушення антидопінгових правил, які вона нібито допустила в 2013 році. Проте 4 серпня Спортивний арбітражний суд в Лозанні задовольнив позов спортсменки проти Олімпійського комітету Росії і Міжнародної федерації плавання (ФІНА), і вона змогла поїхати до Бразилії, щоб завоювати там дві срібні медалі. Єфімова виявилася серед найкращих в запливах на 100 і 200 метрів брасом.

Юлія Єфімова під час змагань з плавання серед жінок на XXXI літніх Олімпійських іграх

Всього з Північного Кавказу на Ігри в Ріо в складі збірної Росії поїхали 17 спортсменів, ще сімох усунули. У збірній виявилися представники всіх семи регіонів Північно-Кавказького федерального округу: Дагестану, Кабардино-Балкарії, Чечні, Ставропольського краю, Інгушетії, Карачаєво-Черкесії і Північної Осетії.