о, спорт! .... Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Збірна Грузії розгромила росіян в Кубку європейських націй з регбі.
ПОДРОБИЦІ
Регбі. Кубок європейських націй
Грузія - Росія 46: 0
Грузія - Росія 46: 0 (17: 0)
Результативні дії збірної Грузії: спроби - Горгодзе, Чхеїдзе, Мачханелі, Датунашвілі, Немсадзе, Мачханелі; реалізації - Квірікашвілі (5); штрафний - Квірікашвілі (2)
Грузія: Каковін, Натріашвілі, Кубріашвілі, Чхаїдзе, Датунашвілі, Сутіашвілі, Берішвілі, Горгодзе, Абусерідзе, Квірікашвілі, Тодуа, Шарикадзе, Качарава, Мачханелі, Кіасашвілі - Белканія, Хінчігашвілі, Немсадзе, Басилая, Бегадзе, Малагурадзе, Зібзібадзе
Росія: Волков, Гасанов, Зиков, Антонов, Кулємін, Фатахов, Гарбузов, ГРЕС, Янюшкін, Рябов, Отроків, Маковецький, Тришин, Бабаєв, Кушнарьов - Копешкін, Стурза, Болтенков, Квернадзе, Шакіров, Бутенко, Герасимов
Суддя: Рейнау (Франція)
Тбілісі. Стадіон ім. М.Месхі
Збірна Росії з регбі з рахунком 0:46 була розгромлена грузинськими регбістами в Тбілісі в рамках Кубка Європейських націй. Місцеві вболівальники вщерть забили стадіон, а в кінці гри між спортсменами сталася бійка. Російські регбісти не можуть перемогти грузинських опонентів з 1993 року.
У суботу збірна Росії з регбі програла грузинській команді в Кубку Європейський націй. Матч, який відбувся з Тбілісі, завершився з рахунком 46: 0 на користь господарів.
Стадіон був майже повністю заповнений вже за півгодини до початку матчу. Для підтримки порядку виписали цілу колону поліцейського спецназу. Вони мирно вишикувалися по периметру поля. Правда, їх послуги не потрібні були за всю гру жодного разу. Місцеві жителі рекомендували приїжджати на стадіон заздалегідь - години за два, в іншому випадку можна влипнути в пристойну пробку - на цей матч прийшов чи не все місто. З вікон машин, що рухалися в бік стадіону, стирчали національні прапори. Уявити таке в Росії поки що неможливо. На вході в величезній кількості продається регбійний атрибутика і кожен бажаючий може придбати патріотичний «раскрас».
Нарядні вболівальники стрімко заповнили трибуни.
Стрімко, до речі, в самому прямому сенсі слова - як тільки відкрили двері частина уболівальників буквально побігла, причому з досить пристойною швидкістю. Їх можна зрозуміти - безліч людей навіть з квитками не можуть потрапити на гру - стадіон і так повний.
Склади команд зазнали деяких втрат. З грузинської сторони були відсутні шість основних гравців. Через дискваліфікацію не зміг взяти участь Колелешвілі, а також травмовані Зіракашвілі, Хмаладзе, Брегвадзе, Маісурадзе, Шкінін. Російська ж команда грала без трьох своїх «англійців»: Андрій Остриков був травмований, Василю Артем'єву в неділю належить вийти в стартовому складі «Нортгемптона» в фіналі кубка Англії. Був відсутній також гравець «Лондон ВАССР» Владислав Коршунов і Денис Сімплікевіч, в даний момент готується до етапу кубка світу з регбі-7 в Гонконзі.
У цій грі грузинам мало було просто перемоги - щоб майже гарантувати собі перше місце в Кубку європейських націй і не залежати від результатів ігор суперників, «лелос» повинні були занести чотири спроби, за які нараховується бонусне очко.
Грузини з перших хвилин взялися за виконання цього завдання - відразу ж рвонули до заліковці противника, викликавши схвальний рев трибун. Шанс відкрити рахунок з'явився вже через п'ять хвилин, але Мераб Кверікашвілі не зміг точно пробити штрафний. Втім, Кверікашвілі вже буквально через десять хвилин реабілітувався, реалізувавши штрафний і відкривши рахунок - 3: 0. У російської команди теж був шанс заробити три очки, але Антон Рябов був неточний.
Першу спробу збірної Грузії заніс Мамука Горгодзе - мабуть, найвідоміший грузинський регбіст. В Європі його називають «Горгодзе» і небезпідставно. Щоб уявити міць цього гравця, досить згадати епізод в грі з Іспанією, коли Горгодзе забрав м'яч у супротивника разом з регбийки. Міраб Квірікашвіллі був точний при реалізації, і до 31-й хвилині рахунок став 10: 0. Вже під завісу першого тайму Джордж Чхаїдзе заніс другу спробу, а Квірікашвіллі знову пробив реалізацію. На перерву команди пішли за рахунку 17: 0.
Тим часом трибуни скандували «Лело» - так по-грузинськи називається спроба, а «лелос» - так у всьому світі називають грузинську збірну. Що ж, своє прізвисько вони виправдали в поной міру. Вже через десять хвилин після початку другого тайму рахунок збільшився - Квірікашвілі був точний при виконанні штрафного і приніс команді ще три очки. А зовсім скоро стало зрозуміло, що гру цю грузини виграли. Інтрига полягала лише в тому, скільки ще спроб занесуть «лелос». «Горгодзе» увірвався в російську заліковку, прорвавши оборону і, в общем-то, міг записати спробу на свій рахунок - справа була за малим - торкнутися м'ячем поля. Але в останній момент він віддав пас Іраклі Мачханелі, який і приніс команді п'ять очок. Після реалізації рахунок став 27: 0.
Тим часом в станах обох команд відбулися заміни, але кардинальним чином ситуація не змінилася. До 21-й хвилині другого тайму Деван Датунашвілі приземлився з м'ячем в заліковій зоні росіян. Після реалізації рахунок став 34: 0. Це була четверта спроба грузин, що забезпечує бонусне очко. Своє завдання на цей матч «лелос» вже виконали повністю. Але Георгій Немсадзе зробив рахунок вже непристойним, записавши на свій рахунок п'яту спробу - ще п'ять очок.
Під завісу зустрічі напруга на полі досягло свого апогею. На якусь мить регбісти влаштували бійку, але ні в що серйозне вона не вилилася.
Красиву крапку в грі поставив Іраклі Мачхарелі - заніс вже шосту спробу, а Квірікашвілі був точний при реалізації. 46: 0 - матч закінчився.
Як справедливо зазначив головний тренер збірної Росії Кінгслі Джонс, молода російська команда може набути необхідного досвіду тільки в таких іграх - з найсильнішими суперниками. Для більшості молодих гравців, яких залучив до збірної Джонс, ця гра стала першою з суперником такого рівня. І переоцінити цей досвід неможливо. В цьому році у містера Джонса є повне право на експерименти зі складом і, природно, на помилки. А ось в наступному році, коли збірна розпочне свій шлях на Кубок світу 2015 року, ціна помилки буде в рази вище.

А ось в наступному році, коли збірна розпочне свій шлях на Кубок світу 2015 року, ціна помилки буде в рази вище

ТЕКСТ: Катерина Воробйова (Тбілісі)