Збірна Німеччини програла Південній Кореї в Казані і вилетіла з чемпіонату світу з футболу

(Казань, 27 червня, «Татар-інформ», Олексій Анісімов). Збірна Німеччини поступилася Південній Кореї в матчі чемпіонату світу з футболу в Казані з рахунком 0: 2 - поразка не дозволило чинним чемпіонам світу пробитися в плей-офф. З групи F в одну восьму фіналу пройшли команди Швеції та Мексики, а збірні Кореї і Німеччини їдуть додому.

Перед матчем німців і корейців в Казані обговорювали, як не дивно, іншу команду - в столицю Татарстану на гру однієї восьмої фіналу приїде збірна Аргентини з Ліонелем Мессі. За іронією долі, жити аргентинці будуть в готелі, вікна якого виходять на графіті із зображенням Кріштіану Роналду. Про те, розохотить Мессі зображення його суперника в боротьбі за титул кращого футболіста світу, можна лише здогадуватися.

Вболівальники збірних Південної Кореї і Німеччини приїхали в Казань досить тихо і буденно: європейці в основному пили пиво і їли гамбургери, корейці знайомилися з визначними пам'ятками. Куди цікавіше була ситуація в групі F перед останнім туром - мексиканці з шістьма очками ще не вийшли в плей-офф, а збірна Південної Кореї, незважаючи на нуль балів, зберігала шанс на путівку в одну восьму фіналу. І німцям, і корейцям потрібно було перемагати в Казані, і це обіцяло вкрай цікавий матч.

Після жеребкування багато хто вважав, що до третього туру збірна Німеччини вже вирішить завдання по виходу з групи і зіграє проти Кореї «на розслабоні». Самі німці напевно були б не проти такого результату, але поразка від збірної Мексики сплутало підопічним Йоахіма Льова всі карти. Корейці ж провели бляклий матч проти шведів, але зуміли добре зіграти з мексиканцями - в тій грі азіатам часом відверто не щастило. Перед зустріччю з діючими чемпіонами світу корейські гравці налаштовувалися показати ще більш грамотний футбол і повернути удачу на свою сторону.

Перед зустріччю з діючими чемпіонами світу корейські гравці налаштовувалися показати ще більш грамотний футбол і повернути удачу на свою сторону

Німці показують на груповому етапі чемпіонату світу вкрай слабку гру - зоряна атака так і не змогла розкрити мексиканську оборону, матч проти Швеції підопічним Лева вдалося виграти лише за рахунок генія Крооса. У першому таймі зустрічі з корейцями бундестім контролювала м'яч і володіла ініціативою, але не більше того. У завершальній стадії атак німцям бракувало влучності, за 45 хвилин вони лише двічі пробили в площину воріт. При цьому атакуючі футболісти регулярно змінювалися позиціями без особливої ​​користі. Найнебезпечніший момент був створений під завісу першого відрізка гри: м'яч після удару Ройса потрапив в штангу, але секундами раніше пролунав свисток арбітра.

Азіати хоч і володіли м'ячем менше, але були конкретніше в атаці. Перший же вільний удар на половині поля німців обернувся для них проблемами - після масштабного консиліуму Чон У Ен торохнув по воротах Нойєра, і той не зміг взяти м'яч намертво. На добивання встиг Сон Хин Мін і не зміг переграти німецького воротаря, який з другої спроби все-таки ліквідував загрозу. Ця парочка напевно пам'ятає один одного по Бундеслізі: Нойер вже сім років захищає ворота «Баварії», а Сон три роки тому перейшов в англійський «Тоттенхем» якраз з чемпіонату Німеччини. Через пару хвилин корейці зрозуміли ще одну атаку, в якій не вистачило точності завершального удару - м'яч пішов трохи вище поперечини.

У перерві Лев, мабуть, нагадав своїм футболістам про те, що їм потрібна перемога в матчі: німці додали в русі і тут же витягли з цього вигоду. Корейці забули в центрі штрафного Горетцку, той пробив головою, і голкіпер збірної Кореї Чо Хен У в блискучому стилі потягнув цей удар. Хвилинами пізніше на цій же позиції забули Вернера, який зовсім трохи не влучив у ворота. Попереду у азіатів залишався тільки Сон - лідер корейської команди не брав участі в обороні і ледь не залишив Нойєра в дурнях після довгої передачі, але підвела техніка.

Незабаром в паралельному матчі рахунок відкрила збірна Швеції, і тренерський штаб німецької команди підсилив атаку: разом півзахисника Хедіра на полі з'явився нападник Гомес. Шведи досить скоро забили другий м'яч, зробивши положення збірної Німеччини критичним. Цю новину Лев зустрів заміною Горетцкі на Мюллера. Німці остаточно забули про оборону, тому їх неточні передачі практично завжди перетворювалися в обрізи. Корейці вибігали в контратаки і занадто марнотратно використовували моменти: в одному з таких наскоків Мун Сон Мін надмірно повірив в себе в чужій штрафній, запорів вірний шанс забити. У Німеччині непогано на заміну вийшов Гомес, який двічі небезпечно атакував корейські ворота.

В останні десять хвилин матчу підопічні Льова багато метушилися, помиляючись часом в простих ситуаціях. Плюс до всього чемпіонам світу відверто не щастило - мабуть, доля повернула їм борг за порятунок в матчі зі Швецією. У компенсований час корейці ще й забили: спочатку арбітри зафіксували офсайд, але після відеоперегляду головний суддя Марк Гейгер зарахував м'яч. Історичний гол забив Кім Ен Гвон: корейці голосно грюкнули дверима і красиво покинули чемпіонат світу, забравши з собою збірну Німеччини. На останніх секундах німці пропустили другий м'яч - Нойер втік до чужих воріт, і Сон без опору відправив м'яч у сітку. Завершився матч схвальними вигуками російської публіки «Молодці!»: Корейці показали самовідданий футбол і були винагороджені за це.

Футбол, чемпіонат світу. Груповий етап. Група F, третій тур.
Південна Корея - Німеччина - 2: 0 (0: 0)
Голи: Кім Ен Гвон (90 + 3 '), Сон Хин Мін (90 + 6').
Жовті картки: Чон У Ен (8 '), Лі Дже Сон (23'), Мун Сон Мін (47 '), Сон Хин Мін (65') - немає.
Південна Корея: Чо Хен У, Хон Чул, Кім Ен Гвон, Юн Ен Сон, Лі Ен, Чон У Ен, Чжан Хен Су, Мун Сон Мін (Чу Се Чон, 69 '), Лі Дже Сон, Ку Джа Чхоль (Хван Хі Чхан, 56 '), Сон Хин мін.
Німеччина: Нойер, Хектор (Брандт, 78 '), Зюле, Хуммельс, Кіммі, Кроос, Хедіра (Гомес, 58'), Ройс, Озіл, Горетцка (Мюллер, 63 '), Вернер.
Суддя: Марк Гейгер (США).
Стадіон: Kazan-Arena, 41 тис. 835 глядачів.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.