3. Тихонов вплинув на матч з «Ростовом» тактичної перестановкою
  4. 2 повернення
  5. Арі, можливо, буде головним нападником «Краснодара»
  6. 5 особливостей
  7. У «Рубіна» дуже небезпечний Могилевец - і це точно тренерський план
  8. «Єнісей» не дозволив Магнуссону вантажити на Маріо - ЦСКА втратив головного переходу в атаку
  9. Тульський «Арсенал» не злякався видалення, а поставив на швидкість і виграв
  10. Гол «Оренбурга» «Локомотиву» - не випадковість. Вони весь час тиснули на полуфлангі
  11. 2 трансформації по ходу матчів
  12. 1 проблема
  13. 1 заміна
  14. символічна збірна

Жіго - третій тур поспіль в збірній, а Семак зробив кращу заміну.

3 тренерських рішення, про які потрібно знати

Здається, стиль «Локомотива» не дуже підходить Сміливий

«Смолов - хороший форвард. Ми всі розуміємо, що хорошому гравцеві не потрібно вливатися в колектив », - сказав Олексій Олексій Андрійович Міранчук. Можливо, в спілкуванні з новими партнерами у Федора все добре, але на поле він вже зіткнувся з незвичним стилем.

У матчі з «Оренбургом» Смолов віддав усього 15 передач - так мало при виході в старті форвард не пасував з березня 2017 го (тоді він віддав 12 пасів в грі зі «Спартаком»). Великий обсяг роботи спиною до чужих воріт, відкривання за спини захисникам під довгі передачі з глибини - в «Краснодарі» Смолов знаходився в зовсім інших умовах.

За 76 хвилин Смолов завдав 2 удари і навіть потрапив в штангу, але великих проблем для оборони «Оренбурга» не створив. 3 торкання в штрафний - 1 удар, 1 передача назад у фланг, 1 невдалий прийом. В середині другого тайму Сьомін попросив Смолова не звалюється на фланги, але повноцінно оцінити ці поправки не вдалося: через кілька хвилин Федора замінили.

Каррера шукає позицію для Ханни. Поки так собі

«Догляд Ханни в глибину - один з варіантів. Він грав не на самій звичній для себе позиції, але я думаю, він здатний приносити на ній користь », - сказав Каррера після перемоги над« Анжи ».

У першому таймі Ханни отримував м'яч в дуже глибоких позиціях - Софьян допомагав Жіго і Зобнина в перших фазах спартаківських атак.

Така роль Ханни сильно здивувала. При трьох низьких блоках «Анжи» в обороні «Спартаку» не вистачало гравців, які знаходили б вільні зони між лініями. Ближче Ханни до чужого штрафного розташовувалися Промес і Глушаков, але цього було мало. Гостроти від алжирця теж не вистачало: всього 13 передач з 35 до перерви були спрямовані в фінальну третину.

У другому таймі Ханни пересунувся вище. Софьян пішов в лівий полуфланг - в цій зоні «Спартак» використовував перевантаження за рахунок Ханни, Промес і підключається Комбарова. Команда Каррери ламала правий край «Анжи», але найчастіше це відбувалося без активної участі Ханни.

Один удар Ханни з розвороту з штрафного - дуже мало. Поки Каррера не знайшов йому нормального місця - алжирець навіть не потрапив в заявку на матч-відповідь з ПАОК.

Тихонов вплинув на матч з «Ростовом» тактичної перестановкою

У перших двох турах Чочиев разом з Ткачуком підтримував центрального нападника «Крил Рад» (Канунніков / Корніленко) трохи з глибини. У матчі з «Ростовом» Тихонов опустив Чочиєва в опорну зону - багато в чому ця міра була пов'язана з травмою Міяіловіча.

Вийшло непогано.

Чочиев став найкращим гравцем матчу за оборонної статистикою (3 відбору + 4 перехоплення) та майже не допускав позиційних помилок (коли вони траплялися, Алан все одно встигав перехопити м'яч, на відміну від партнера по центру поля Башкірова).

При володінні «Крил» у Чочиєва була важлива роль: він опускався в глибину і змушував висуватися Гулієва або Скопинцева у «Ростова», тим самим звільняючи Чичеріна - головного гравця Самарцев в просуванні м'яча. В одному з епізодів Чочиев сам відкрився під передачу Чичеріна - вийшов один з найбільш моментів «Крил» за матч.

В одному з епізодів Чочиев сам відкрився під передачу Чичеріна - вийшов один з найбільш моментів «Крил» за матч

2 повернення

Бумаль повернувся в старт «Уралу» - і атаки відразу стали краще

Бумаль вперше в сезоні вийшов у старті «Уралу»: проти «Анжи» Петрюс не грав взагалі, а проти «Краснодара» з'явився на останні півгодини. Повернення Бумаля сильно допомогло «Уралу»: камерунець взяв на себе розвиток майже всіх атак.

Ємельянов, Єгоричев і Бавин, які грали в середині у «Уралу» в перших турах, не здатні рухати м'яч так, як Бумаль. Але і камерунцю потрібно додавати. «Для нас Бумаль - важливий гравець. Він багато пропустив, йому не вистачало сил. Звичайно, він може грати краще », - сказав Дмитро Парфьонов після матчу.

33% виграних єдиноборств (з 21), кілька обрізів - в минулому сезоні Бумаль дійсно був сильнішим.

Але навіть в такому стані камерунець став одним з головних гравців «Уралу». Далі точно буде краще.

Арі, можливо, буде головним нападником «Краснодара»

«Хто буде основним форвардом - питання конкуренції. Поки Арі і Ігнатьєв грають непогано. Більше нікого не будемо розглядати в це трансферне вікно », - сказав тренер Олег Фоменко після перемоги над« Уфою ».

В Башкортостані Арі провів на полі 22 хвилини - на цьому відрізку російський бразилець виглядав переконливіше Ігнатьєва. Арі частіше торкався м'яча (19 проти 13), чіплявся за довгі передачі з глибини і обігравався з партнерами на лінії штрафного «Уфи».

1 удар і 1 ключова передача - нормальні цифри для першого матчу після повернення. Цифри могли бути і краще - якби, наприклад, Классон після передачі Арі пробив з лінії штрафної, а не намагався вивести нападника один на один з Беленова.

5 особливостей

«Спартак» без Фернандо - довгі передачі робив Жіго

За відсутності Фернандо в матчі з «Анжи» за довгі передачі відповідав Жіго. Француз зробив 123 передачі (другий результат в турі після Дмитра Комбарова), 22 з них - лонгболли.

Майже всі закиди Жіго йшли на лівий фланг - або виходила довга поперечна передача на Комбарова або неохайного в глибину Промес, або Самуель закидав м'яч на Промес до лицьової за спину Савічеву. Другий варіант був набагато небезпечніше.

Другий варіант був набагато небезпечніше

Жіго не тільки доставляв м'яч у фінальну третину довгими передачами - він сам тягнув м'яч до чужого штрафного. Обходилося без втрат, тому активна гра захисника «Спартака» з м'ячем тільки допомагала.

У «Рубіна» дуже небезпечний Могилевец - і це точно тренерський план

На старті сезону Могилевец діє вище інших центральних півзахисників «Рубіна». Проти «Динамо» Павло відмінно знаходив вільні зони на кордоні фінальної третини, але було занадто багато невимушених втрат.

Проти «Зеніту» таких втрат майже не було (1 без спроби обведення), а висока позиція дозволяла МОГИЛЕВЦЕВ вигравати підбори після навісів у штрафну «Зеніту», користуватися висуненням Паредеса і Нобоа і навіть забігати за спини захисникам пітерців.

Результат - 6 ударів (другий показник туру після Промес), 2 - зі штрафної (1 заблокований). Найнебезпечнішим вийшов удар з лівої в другому таймі, який потягнув Луньов.

Красноярці провели кращий матч в РПЛ - Аленічев відмінно підготував команду до гри з ЦСКА.

«Єнісей» позбавив армійців головного варіанти просування м'яча - діагоналей Магнуссона на Маріо Фернандеса.

Костюков або Бодул виникали поруч з Магнуссоном, як тільки ісландець отримував м'яч. Проти «Крил» Хердюр зробив 17 лонгболлов (15 точних), проти «Ростова» - 28 (13), проти «Єнісей» - тільки 11 (3).

Магнуссон до такого тиску був не готовий - часто замість перекладу на вільного Бека він віддавав передачу Акінфєєва. Матч з «Єнісеєм» - найгірший для Хердюра в Росії за кількістю пасів назад.

Тульський «Арсенал» не злякався видалення, а поставив на швидкість і виграв

У рівних складах «Арсенал» поки зіграв лише проти «Зеніту». У матчі з «Динамо» Тула грала в більшості 83 хвилини, проти «Ахмата» - 60 в меншості. Краще вийшло в меншості.

Після видалення Берхамова напрошувався вихід Костадінова замість одного з атакуючих гравців (швидше за все, Бакаєва), проте Кононов не закрили - просто Горбатенко і Чаушіч стали розташовуватися трохи глибше.

«Арсенал» зіграв дуже сміливо - і переміг. Жодного допущеного явного моменту, ідеальне використання помилок суперника (перехоплення після невдалого розіграшу штрафного «Ахматом» і пас на Бакаєва в зону повільного Іванова при переможному голі), розумний відхід назад при 2: 1 - Тула приємно здивувала.

Костадінов все-таки вийшов, але тільки на 77-й хвилині. Тоді Горбатенко змістився вправо, і при обороні «Арсенал» майже завжди вибудовувався в шість захисників. Повністю виправдане рішення Кононова: після 77-ї хвилини «Ахмат» завдав 4 удари, причому зі штрафної - лише 1.

Вони весь час тиснули на полуфлангі

«Оренбург» дуже швидко доставляв м'яч в передню лінію, використовуючи полуфлангі. Справа там діяли Маляров і зміщується з краю Суторміна, зліва - Терехов.

Все працювало відмінно: «Локо» не встигав перекривати опонентів в середній третині, а Козлов моментально відривався від Чорлука (іноді хорвата встигав страхувати Кверквелія). У першому таймі це двічі могло привести до голу: спочатку Козлов не влучив по м'ячу після передачі Терехова, а потім Андрій забив з пасу Малярова, але за пару секунд до цього забрався в офсайд.

Гол Чаканова - це повторення незарахований м'яча Козлова в плані доставки м'яча у фінальну третину. Є тільки дві відмінності: 1) виконавці (Чуканов замінив Малярова, Куліш - Козлова), 2) після прийому м'яча Куліш не пішов вперед, а притримав м'яч і зробив знижку на який набіг Чаканова.

2 трансформації по ходу матчів

Хохлов та Гончаренко прибрали по захиснику у других таймах - обидва відігралися з 0: 1

«Динамо» другий тур поспіль зіграло з трьома центральними захисниками. У матчі з «Рубіном» Хохлов напевно хотів позбавити Сердар Азмун і Полоза простору, але з «Уралом» така розстановка була обрана з іншої причини.

«Нова тактика не до кінця працювала. У «Уралу» активні краю, підключаються захисники. Не зовсім справлялися, особливо з боку Рауша, але явних моментів у них не було. Якщо грати в чотири захисники, ми отримаємо перевагу в атаці, але незрозуміло, чи варто робити це при обороні. Нам потрібен швидкий крайній захисник, потрібна підстраховка. Потрібно підлаштовуватися під суперника », - пояснив Хохлов.

До 60-й хвилині матчу з «Уралом» у «Динамо» все йшло поганенько: 0: 1 на табло, 5: 8 по ударам, 1: 5 - за ударами зі штрафного. На 62-й хвилині Хохлов замість Хольм випустив Сосніна - «Динамо» перейшло на 4-2-3-1, в яких Панченко розташувався під Луценко (на 81-й хвилині замість Панченко вийшов Марков). Зміна розстановки перевернула гру.

«Динамо» забрало м'яч (64% володіння в останні півгодини, 44% - до 60-ї хвилини), завдало 7 ударів (проти 4 у «Уралу), створило 2 явних гольових моменти (плюс потрапляння Черних в штангу) і зрівняло рахунок. Команда Хохлова була хороша в різних типах атак: в гольовий взяли участь 6 гравців (напевно, самий командний м'яч на старті сезону), Черних потрапив в штангу після сольного проходу, Жоаозіньо на 91-й хвилині втік в контратаку, але пробив прямо в Годзюра.

ЦСКА пішов від трьох центральних захисників трохи пізніше: на 66-й хвилині замість Чернова вийшов Ахметов. Ільзат був дуже активний, але армійцям це майже нічого не дало - 5 з 6 ударів вони нанесли з-за меж штрафного (2 з них заблокували). Єдиний удар ЦСКА зі штрафної після зміни схеми - несправедливий пенальті. «Єнісей» був краще.

1 проблема

Система «Ростова» не дуже підходить для гри проти низьких блоків

Гранична заточенность на оборону - це проблема ліги, яка найсильніше заважає амбітним провінційним командам.

У матчі з «Крилами» «Ростову» було неймовірно важко. В атаці проти нього були два ключові чинники: всього один креативщик в середині (Калачов, причому його найсильніша сторона - все одно крос), пара Сігурдарсон - Іонов, для класного взаємодії якої потрібні зони (інакше Сігурдарсон нікуди скидати м'яч головою).

«Ростов» не врятували навіть багатофункціональні латералі: Паршивлюк і Скопінцев, які вміють зміщуватися в центр і прориватися в штрафну за рахунок індивідуальних дій, збивалися на навіси (8 і 7).

Другий тайм ростовці провели бадьоріше: вони атакували через зону Полуяхтова (змістився на позицію лівого центрального захисника після травми Надсона) і Алієва (вийшов на заміну замість бразильця), але цього виявилося недостатньо, щоб створити хоча б один явний момент. Вихід Мірзова наліво, непоганий пресинг - це цікаво, але потрібно більше.

Поки трьома кращими гравцями «Ростова» по xGChain стали три центральні захисники.

1 заміна

У Семака найкраща заміна туру: Єрохін зробив для перемоги «Зеніту» взагалі все

Суперкорисний тайм від Олександра.

Спочатку Єрохін тричі порушив правила (нічого нового в порівнянні з минулим сезоном), потім упустив два моменти після навісів на дальню штангу (особливості розташування в штрафний при Семак), а після видалення Кузяєва - закрив лівий фланг при позиційній обороні і забив переможний гол.

Семак справив кращу заміну туру, але навіть сам тренер «Зеніту» навряд чи очікував, що Єрохін буде так різнобічний. До цього півзахисника підштовхнув хід матчу.