Ребров може бути задоволений

Сергій Ребров. Фото: fradi.hu

Якби не тріумфальний недільний вихід Андрія Ярмоленко в основі «Вест Хема» і дубль у ворота «Евертона», цей огляд пов'язаних з нашими футболістами в зарубіжних клубах подій міг виявитися або коротким, або націленим тільки на периферійні європейські чемпіонат.

Руслан Малиновський і Євген Коноплянка, що стали разом з Марлосом кращими гравцями збірної на старті Ліги націй, в минулих турах отримали червоні картки і подивилися чергові матчі «Гента» і «Шальке» в кращому випадку з трибун.

А Євген Селезньов, Плюнувшій в одного зі своїх суперників по чемпіонату Туреччини ще три тури тому, продовжував відбувати досить довгу дискваліфікацію.

***

Однак один наш збірник зумів, що називається, відігратися за всіх. Андрій Ярмоленко, раніше не потрапляв в стартовий склад на матчі АПЛ, зіграв за «Вест Хем» так, що в більшості опитувань був визнаний гравцем матчу.

Останнє місце в англійській прем'єр-лізі змусило Мануеля Пеллегріні пристойно перетрусити склад: в порівнянні з матчем останнього перед перервою на ігри збірних туру він вніс відразу шість змін в основу. Одним з них і стала поява Ярмоленко замість Роберта Снодграсса на правому фланзі.

Грати п'ятий тур «Вест Хему» довелося на «Гудісоні» - стадіоні «Евертона», в якому Ярмоленко міг виявитися кілька років тому. Ліверпульський клуб в перших чотирьох матчах не зазнав жодної поразки, однак і виграв всього раз.

***

«Іриски» були явними фаворитами матчу, проте в оновленому вигляді «Вест Хем» дуже легко освоївся - і відкрив рахунок. Після втрати форварда Дженка Тосун контратака гостей спрацювала як пружина: захисник Фабіан Бальбуени відібрав м'яч, обігрався з хавбеком Педро Обіанг, а той видав відмінну передачу на хід Марко Арнаутович.

Після цього Арнаутович і Ярмоленко втекли від усіх (!) Захисників «Евертона», і Андрій замкнув передачу австрійця ударом в порожній кут.

Українець відчував себе на полі комфортно. Під кінець чверті години увійшов з м'ячем в штрафну і віддав точну передачу партнеру, але той не зміг впоратися із захисником і загострити ситуацію. А десять хвилин потому «крайок» господарів Люка Дінь пішов на фланзі від Андрія, подав на голову Тосун - і тільки відмінний сейв Лукаша Фабіанскі врятував «Вест Хем» від пропущеного гола.

***

Якщо в першому взятті воріт наш гравець просто завершив атаку, то другий гол він зробив сам. Після передачі від Марка Нобла українець бачив перед собою двох захисників, але ніхто з них не зміг йому перешкодити зміститися вліво і шикарним обвідним ударом вразити дальній кут. Погоджуся з коментатором матчу, який сказав, що в Англії не знають поки, наскільки хороша ліва нога у Андрія Ярмоленко.

Треба, правда, визнати, що у вдалому для «Вест Хема» результаті заслуга воротаря була як мінімум не нижче. Незадовго до перерви втрата Ярмоленко призвела до найнебезпечнішої атаці «Евертона», ще одному удару Тосун - і ще одному сейв Фабіанскі. Правда, забити «в роздягальню» «Евертону» все одно вдалося, і цьому посприяв ... Бернард.

Так, саме екс-гравець «Шахтаря» вийшов на заміну на 44-й хвилині після травми Моргана Шнейдерлена. І бразилець взяв участь в гольовий атаці «ірисок», в завершальній стадії якої Гільфі Сігурдссон замкнув навіс Джонджо Кенні. Надалі Бернард і Ярмоленко постійно перетиналися в ігрових епізодах: вже на перших секундах другого тайму бразилець заробив на українця аут, через п'ять хвилин - підсадив його на жовту картку.

***

«Вест Хему» в цілому і Ярмоленко зокрема доводилося несолодко, але команда дуже вчасно забила третій гол. Андрій поборовся на фланзі, залишив м'яч для Нобла, після чого Обіанг з Арнаутовичем зуміли розіграти м'яч до вірного. При цьому взяття воріт українець зіграв не найяскравішу роль, але він був там, де повинен бути - і це головне.

Матч показав, що грати в стартовому складі «молотобійців» Ярмоленко повинен. Прямо підтвердив це і Мануель Пеллегріні, який сказав після гри: «У Андрія багато хороших якостей, які допоможуть нашій команді. Працюючи з ним, ми були терплячими. Сьогодні вирішив, що він готовий вийти в основному складі - і Ярмоленко продемонстрував, що я не помилився ».

За вмінням загострити і створити щось на третині поля суперника Андрій - просто гравець іншого рівня в порівнянні що з Робертом Снодграсса, що з Майклом Антоніо. За взаєморозуміння з партнерами є питання, однак такі речі і вирішуються ігровою практикою.

***

Іван Петряк продовжує «запалювати» в чемпіонаті Угорщини. На вихідних його «Ференцварош» грав одну з версій будапештського дербі проти «Гонвед», і українець забив єдиний гол. Після розрізання пасу з глибини Петряк просунувся на швидкості вперед - і з лінії штрафного пробив у самісінький кут.

У цьому сезоні у Петряк вже 4 + 4 за системою «гол + пас». Головний тренер «Ференцвароша» Сергій Ребров повинен бути задоволений.

Василь Кравець відіграв повний матч в Сегунді за «Луго», який відступив «Ов'єдо» - 0: 2. Українець одного разу небезпечно подав зі штрафного, але реалізувати момент в гол партнери не змогли.

Що ж стосується безпосередньо захисних дій Кравця, то він багато часу проводив попереду - і, наприклад, під час другої гольової атаки суперника не встиг повернутися назад.

***

Для решти українців за кордоном вихідні пройшли помітно сумніше. Андрій Лунін, наприклад, не те що не потрапив в основу - просто не був включений в заявку «Леганес» на домашній матч з «Вільярреалом».

Маурісіо Пеллегріно ще напередодні на прес-конференції висловився про ситуацію з постом номер один: «Місце в воротах займе Іван Куельяр. Всі наші голкіпери здорові, але Лунін приєднався до команди пізніше за всіх після міжнародного перерви ». Трохи пізніше тренер команди прийняв рішення, що і в запасі доречніше буде виглядати 28-річний воротар Серантес, який грав за команду ще в другому дивізіоні.

Команду від ураження ці рішення, втім, не врятували. «Леганес» програв - 0: 1, єдиний гол «Вільярреал» провів після штрафного, і у Куельяра в епізоді не було ні найменших шансів. Однак його команда виглядала досить непогано, створила багато небезпечних моментів і навіть не забила пенальті. Потенціал є.

***

У Бельгії зійшлися лицем до лиця Роман Яремчук і Роман Безус. Хоча «Гент» до цього йшов в таблиці набагато вище і проводив матч вдома, він програв перший тайм. Безус в єдиній гольовий атаці відзначився хорошим передостаннім пасом.

Незабаром після перерви команда Яремчука відігралася, просто блискуче виконавши кутовий (багато передач низом, м'яч був розіграний до вірного) але все одно поступилася. Безус відмінним пасом вивів на ударну позицію Даіті камада, який переграв воротаря ударом в дальній кут.

Яремчук був замінений декількома хвилинами раніше, однак і Безус НЕ дограв матч до фінального свистка. Уже в самій кінцівці плеймейкер отримав другу жовту за фол в центрі поля.

***

Сергій Рибалка відіграв матч за «Сівасспор», який приймав суперника з пушкінських місць. Клуб «Ерзурумспор» представляє той самий Ерзурум, що раніше називався Арзрум, тільки в цьому сезоні дебютував у суперлізі - і досі не виграв жодного матчу, але все це не завадило йому вивезти з Сиваса нічию.

Статистично Риболовля не може занести матч собі в актив. Українець виконав одну невдалу спробу відбору, не зробив жодного перехоплення і жодної обведення, та й загострює пас в його активі всього лише один. Ось з точністю передач у Сергія було все в порядку: з 61 передачі українця партнерів досягли 55, і за кількістю він був першим в «Сівасспор».

Правда, це ніяк не завадило турецькому клубу спочатку пропустити швидкий гол, а потім не втримати рахунок 2: 2. Другий м'яч гості з Ерзурум провели на 79-й хвилині, і після цього тренер прийняв рішення замінити саме Рибалку. Не допомогло: «Сівасспор» втратив очки і не перемагає вже п'ять турів.

***

Виділимо пару рядків під результати команд, що грали без лідерів нашої збірної. «Генк» без Малиновського грав найважливіший матч чемпіонату з «Андерлехтом» - і переміг 1: 0, супернику не допоміг навіть відіграв повний матч Євген Макаренко.

«Акхісар» без Селезньова поступився 0: 1 «Анкарагюджю» і утвердився на останньому місці в лізі. «Шальке» без Коноплянки програв в Менхенгладбаха 1: 2 і теж утвердився в зоні вильоту. У трьох матчах у «кобальтових» три поразки - форма команди перед стартом у Лізі чемпіонів просто пригнічує ...

Олександр Зінченко потрапив в заявку на матч «Манчестер Сіті», і це вже можна вважати успіхом: раніше в поточному сезоні такого з українцем не відбувалося. Домашній матч «городян» з «Фулхемом» складався так, що Хосеп Гвардьола міг у другому таймі не те що випускати українця, а й виходити на поле сам. 2: 0 до середини першого тайму, великий рахунок на 47-й хвилині, але тренер вирішив дати час Габріелю Жезус, Ілка Гюндогану і Ріяд Махрез.

***

Валерій Лучкевич продовжує не потрапляти в заявку «Стандарда», Єгор Назарин в останньому турі теж не увійшов і в запас «Антверпена». Андрій Бацула після чотирьох матчів на лавці «Кортрейка» випав і звідти, а Ігор Пластун перемістився в число запасних «Гента».

Євген Хачеріді вже не потрапляє в заявку АЕКа, а Євген Шахов вийшов на заміну лише на 80-й хвилині. Команда на той час вела на Криті проти місцевого ОФІ - 3: 1 і з українцем на поле зуміла втримати цей рахунок.

Олександр Кучер і Артем Кравець просиділи на лавці матч «Кайсеріспор», який поступився 0: 2 в Ізмірі. Олександр Гладкий тільки на 89-й хвилині дебютував за «Різеспор», а Євген Опанасенко провів в запасі черговий матч «Коньяспора» ...