Ліга Чемпіонів 1/4 фіналу: "Баварія" проходить МЮ, «Барселона» вилітає

1. «Баварія» - «Манчестер Юнайтед» 3: 1 (заг. 4: 2)
  2. «Атлетіко» - «Барселона» 1: 0 (заг. 2: 1)
Версія для друку

Дружина Хосепа Гвардіоли пропустила першою, але здобула вольову перемогу і пробилася в півфінал, а гол Коке на «Вісенте Кальдерон» забезпечив «Атлетіко» перший півфінал Ліги чемпіонів в історії клубу. Учорашні матчі другого ігрового дня чвертьфіналу Ліги Чемпіонів остаточно оопределілі четвірку півфіналістів.

«Баварія» - «Манчестер Юнайтед» 3: 1 (заг. 4: 2)

4: 2)

«Баварія» здобула вольову перемогу над «Манчестер Юнайтед» у матчі-відповіді 1/4 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА і завоювала путівку в наступний раунд. Пропустивши гол від Патріса Евра, німецький клуб взявся за справу і зусиллями Маріо Манджукич, Томаса Мюллера і Ар'єна Роббена зломив опір суперника.

У мюнхенців, що перервали на вихідних тривала півтора року безпрограшну серію в бундеслізі, проблем зі складом було більше. Бастіан Швайнштайгер, який приніс команді нічию на «Олд Траффорд» (1: 1), і Хаві Мартінес пропускали матч через дискваліфікацію. Тьяго Алькантара, Дієго Контенто і Джердан Шачирі були травмовані. У «МЮ» були відсутні Робін ван Персі, Джонні Еванс, Рафаел і Маруан Феллені.

Господарі з перших хвилин заволоділи ініціативою, однак їм не вистачало точності в завершальній стадії атаки. Небезпечними ударами відзначилися Роббен і Франк Рібері, але обидва рази м'яч пролетів поруч зі штангою. У свою чергу манкуніанці, яким необхідно було забивати як мінімум один гол, зробили ставку на контрвипади. Уейн Руні отримав м'яч на забійній позиції, але забарився, і нещодавно відновився після травми форварда накрили захисники «Баварії».

У кінцівці тайму чемпіони Німеччини, на той момент володіли м'ячем приблизно 70 відсотків ігрового часу, в буквальному сенсі замкнули «Юнайтед» на його половині поля, проте нічого серйозного створити біля воріт Давида де Хеа не вийшло. Зовсім не йшли у ворота удари підопічних Хосепа Гвардіоли, а англійці оборонялися чітко і спокійно.

Після перерви гості відсунули гру від своєї штрафної і навіть заробили кілька кутових. Потім дійшла справа і до ударів. Шінджі Кагава здалеку перевірив на міцність Мануеля Нойєра. А на 57-й хвилині був забитий гол. Антоніо Валенсія красиво обіграв суперника на фланзі і, здавалося б, зробив пас в нікуди, але тут як тут нагодився Евра. Від щирого серця француз метрів з 22 увігнав м'яч у «дев'ятку».

Радість манкуніанців була недовгою - «Баварія» запрацювала на повну котушку. Через дві хвилини рахунок був уже 1: 1. Чи не відійшов від святкування голу Евра програв верхову боротьбу Манджукічу, і хорват завдав разючого удару головою.

Незабаром Рібері міг закріпити успіх, але м'яч після його хитрого удару в ближній кут потрапив у зовнішню сторону сітки. З «другого поверху» небезпечно бив Манджукич - мимо воріт. На 68-й хвилині зусилля господарів знову принесли результат. Це Мюллер майстерно замкнув простріл Роббена.

А на 76-й хвилині нарешті домігся свого і сам настирливий голландець. Він взяв гру на себе, змістився в центр і завдав свій фірмовий удар з лівої - м'яч зрикошетив від Відіча і виявився в нижньому кутку.

Забивши три голи, мюнхенці заспокоїлися. Вони впевнено контролювали хід матчу, а «МЮ», деморалізований таким розвитком подій, трохи підсів фізично. «Червоні дияволи» не змогли організувати навіть фінальний штурм, і «Баварія» без проблем втретє поспіль вийшла у півфінал Ліги чемпіонів.

«Атлетіко» - «Барселона» 1: 0 (заг. 2: 1)

2: 1)

«Атлетіко» вперше в своїй історії вийшов у півфінал Ліги чемпіонів УЄФА завдяки перемозі в іспанському протистоянні з «Барселоною», яка змогла забити на «Вісенте Кальдерон» жодного м'яча.

Після нічиєї в Каталонії мадридці щиро сподівалися, що рідні трибуни допоможуть їм взяти верх над «Барселоною», безпрограшна серія якої до поєдинку на «Вісенте Кальдерон» досягла семи матчів у всіх турнірах. І не дарма. Вболівальники «Атлетіко» відразу погнали своїх улюбленців вперед, і ті вже на п'ятій хвилині повели в протистоянні. Після реактивної атаки по центру нападник господарів Адріан Лопес, який замінив у стартовому складі травмованого Дієго Косту, влучив у штангу, після чого зробив знижку на Коке, який невідпорно пробив у «дев'ятку».

Гол надихнув «Атлетіко» на нові подвиги. Через пару хвилин після взяття воріт здобули 50 перемог в 106 домашніх зустрічах з «Барсою» мадридці могли запросто подвоїти рахунок, але колишній нападник синьо-гранатових Давид Вілья пробачив гостей за грубу помилку в обороні, пробивши з близької відстані в штангу. Незабаром каркас воріт знову прийшов на допомогу голкіперу гостей. Після пострілу все того ж Вільї з гострого кута Хосе Мануель Пінто лише проводжав м'яч поглядом, проте снаряд влучив у поперечину.

На жаль для шанувальників «Барселони», підопічним Херардо Мартіно і в п'ятому поспіль матчі цього сезону з «Атлетіко» не вдалося забити першими, хоча можливості для взяття воріт у них були. Тільки один Ліонель Мессі міг двічі відзначитися в ході першого тайму, але обидва його удару з меж штрафного виявилися напрочуд неточними. Як не дивно, в ході перших 45 хвилин футболісти «Атлетіко» частіше володіли м'ячем, а у 38-річного Пінто, що заміщує Віктора Вальдеса через злощасного розриву передньої хрестоподібної зв'язки коліна, роботи було куди більше, ніж у молодого Тібо Куртуа, який за весь тайм відбив лише два удари.

З початком другої половини все, втім, змінилося. Вже на 48-й хвилині бельгійський кіпер врятував «Атлетіко» від неминучого гола, вибивши м'яч з-під ніг Неймара, який безперешкодно проривався до воріт «матрацників». Ближче до середини тайму гра пішла на зустрічних курсах, і тут вірний момент не реалізував вже капітан мадридської команди Габі, який програв дуель Пінто при виході один на один. Миттєвостями раніше голкіпер каталонців відбив не менше небезпечний удар вийшов з лавки Дієго. Замінив Адріана Лопеса бразилець поодинці відібрав м'яч у захисника «Барси», після чого зблизився з Пінто і, недовго думаючи, пробив зі всієї сили в кут - лише чудеса реакції голкіпера врятували каталонську команду від неприємностей.

Втім, для перемоги над «Барселоною» підопічним Дієго Сімеоне, який в шести матчах проти каталонців не виграв жодного разу, вистачило і одного гола. Мадридський клуб вперше ступив в півфінал Ліги чемпіонів, вибивши з боротьби чотириразового переможця найпрестижнішого клубного турніру в європейському футболі.